קרואטיה סלובניה מאורגן

 

 
כוכב אדריאטי

קרואטיה, סלובניה - 7 ימים

יוני - ספטמבר

 

אין מעבר מעיר לעיר בשבת

(למעט בטיולים המצוינים בטבלה)
  
1. יום ב'
תל אביב – לובליאנה, קומרובץ, זאגרב
נמריא בשעות הבוקר מנתב"ג ללובליאנה. עם ההגעה ניסע לחציית הגבול עם קרואטיה ונגיע לביקור בקומרובץ, כפר מסורתי בצפון קרואטיה ומקום הולדתו של טיטו, נשיאה של יוגוסלביה לשעבר. נבקר במוזיאון הפתוח בו תצוגת בתים מסורתיים מהמאות ה-19 ו-20 ונמשיך לזאגרב, בירת קרואטיה. סיור בו נראה את מגדל לוטרשצ'אק, את שער האבן המהווה שריד מרשים לביצוריה של העיר מהמאה ה-13, כנסיית מרקוס הקדוש עם הציורים שנשתמרו ובנייני האוניברסיטה והאופרה. ארוחת ערב.
  
2. יום ג'
הפארק הלאומי פליטויצה
ניסע לפארק הלאומי פליטויצה, אחד מאתרי הטבע היפים באירופה. נטייל בנוף הירוק של יער העד בו שוכנת שמורת הטבע, בין האגמים במפלסים השונים ומפלי המים ונהנה מהצמחייה העשירה, כרי הדשא ועוד. חזרה למלון וארוחת ערב.

 

3. יום ד'
לובליאנה, קרופה
פנינו מועדות ללובליאנה, בירת סלובניה. נערוך סיור בו נראה את הגשר המשולש, המהווה את אחת האטרקציות של העיר, את הקתדראלה, כיכר פרסרן, בית העירייה העתיק הבנוי בסגנון הבארוק מהמאה ה-15 ועוד.
נמשיך לביקור בכפר הנפחים קרופה, הקיים עוד מתקופת הקיסרות ההאבסבורגית כולל ביקור במוזיאון בו נתרשם מצורת החיים בעבר. נסיים את היום במלון באזור בלד/לובליאנה/קרנסקה גורה. ארוחת ערב.
  
4. יום ה'
בלד, קניון וינטגאר, בוהין
נטייל בעיירת הנופש בלד, ונבקר במצודה מהמאה ה-11, השוכנת על צוק גבוה ממנה תצפית מרשימה על האגם. נמשיך לביקור בקניון וינטגאר הצר ושופע המים ונטייל רגלית על גשרי העץ מעל הנהר. בהמשך נגיע לביקור באגם בוהין - השוכן בעמק מרהיב לרגלי הר ווגל. אם יוותר זמן, ניתן לעלות ברכבל לפסגת ההר ולהשקיף על הרי הטריגלב, המגיעים לגובה של 2,900 מ'. חזרה למלון וארוחת ערב.
 
5. יום ו'
פוסטוינה, צפון חצי האי איסטריה
ניסע לביקור במערות הנטיפים של פוסטוינה, שם קרוניות יובילו אותנו אל תוך המערות, אשר בהיווצרותן יצרו צורות דמיוניות מופלאות. בהמשך נגיע לתצפית על טירת פרדיימה, הבנויה מעל מערות קרסטיות ממש לתוך הצוק שגובהו 123 מטרים.
אחה"צ – נערוך טיול בצפונו של חצי האי איסטריה, נבקר בעיירות הנופש הידועות פיראן ופורטורוז' ונחזור למלון. ארוחת ערב.
 
6. שבת
אזור בלד
יום חופשי למנוחה ומרגוע. למעוניינים אפשרות להצטרף ליום טיול מהנה לאזור האגמים במחוז קארינתיה שבדרום אוסטריה, כולל ביקורים בולדן, עיירת הנופש המפורסמת והאקסקלוסיבית ובקלגנפורט. ארוחת ערב כלולה.
 
7. יום א'
האלפים היוליים – תל אביב
יום טיול קסום בנופים המרהיבים של האלפים היוליים והעמק המרהיב של נהר הסוצ'ה, מהיפים באירופה. נעצור לתצפיות נופים ונבקר בין היתר בעיירה האיטלקית טרויזיו.
בערב - נסיים את היום בנמל התעופה של לובליאנה לטיסת הלילה חזרה ארצה.

 

החל מ 1249 $